Menu
Městys Dub nad Moravou
Městys Dub nad Moravou
Městys Dub nad Moravou
Městys Dub nad Moravou

Sv. Martin v polské Leśnici

10. listopadu jsme se na pozvání našich partnerů z polské Leśnice zúčastnili jejich průvodu sv. Martina. V rámci jejich projektu o tradicích vytvoří dokumentární film o našem lampionovém průvodu a o jejich sv. Martinovi. Proto byla polská televize přítomna 9. 11. na našem lampionovém průvodu v Dubě nad Moravou. Organizátoři našeho lampionového průvodu mohli tedy srovnávat.
Průvod začal v 17,00 hodin a celý ho vedl sv. Martin na koni. Doprovázen byl dechovou hudbou a četnou družinou dětí a dospělých. Průvod prošel částí Leśnice až do „stodoly“ (jako naše stodola na faře) a tam pokračoval program vystoupením dětí. Na stolech byly přichystány jejich tradiční rohlíky (sladké rohlíčky plněné marmeládou), čaj pro děti a punč pro dospělé. Ani my jsme nezůstali pozadu a přivezli jsme perníčky, na které jsou zvyklé děti na našem lampionovém průvodu. S kulturním programem jsme se také nenechali zahanbit a všichni jsme zapěli něco málo z našich „lidovek“. Asi před 19,00 hodinou byl program u konce a vy si můžete ve fotogalerii prohlédnout pár fotek přímo z akce.

Odkaz na dokument z oslav sv. Martina v Polsku a náš Svatomartinský lampionový průvod naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=sggnHBb8Gb4&t=2s

Datum vložení: 14. 11. 2018 13:27
Datum poslední aktualizace: 4. 2. 2019 10:06
Autor: Hana Peřinová

Aktuálně

Turistická známka

Turistická známka,  nálepka a vizitka

číslo 922 Dub nad Moravou

TZ č. 922

Turistická nálepka č. 922

nově možno zakoupit na Úřadu městyse Dub nad Moravou

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:402
TÝDEN:5536
CELKEM:1439302

Mohlo by vás zajímat