Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Ohlašovací povinnost k místnímu poplatku ze psů

Přihlášení psa

Odhlášení psa

 

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Kdo se v máji ožení, přivodí si soužení.

Pranostika na akt. den

Když prší v pondělí svatodušní, bude zkáza na sena.

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 1
DNES: 100
TÝDEN: 1004
CELKEM: 949243

  On-line žádost o vyjádření k existenci sítí

...informační leták ZDE

Odkaz na on-line žádost:

https://mawis.eu/utilityreport/vstupni-body/olomoucky-kraj/

Odkaz na video-návod:

https://www.youtube.com/watch?v=Uxt66yuukag

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Sv. Martin v polské Leśnici

10. listopadu jsme se na pozvání našich partnerů z polské Leśnice zúčastnili jejich průvodu sv. Martina. V rámci jejich projektu o tradicích vytvoří dokumentární film o našem lampionovém průvodu a o jejich sv. Martinovi. Proto byla polská televize přítomna 9. 11. na našem lampionovém průvodu v Dubě nad Moravou. Organizátoři našeho lampionového průvodu mohli tedy srovnávat.
Průvod začal v 17,00 hodin a celý ho vedl sv. Martin na koni. Doprovázen byl dechovou hudbou a četnou družinou dětí a dospělých. Průvod prošel částí Leśnice až do „stodoly“ (jako naše stodola na faře) a tam pokračoval program vystoupením dětí. Na stolech byly přichystány jejich tradiční rohlíky (sladké rohlíčky plněné marmeládou), čaj pro děti a punč pro dospělé. Ani my jsme nezůstali pozadu a přivezli jsme perníčky, na které jsou zvyklé děti na našem lampionovém průvodu. S kulturním programem jsme se také nenechali zahanbit a všichni jsme zapěli něco málo z našich „lidovek“. Asi před 19,00 hodinou byl program u konce a vy si můžete ve fotogalerii prohlédnout pár fotek přímo z akce.


Odkaz na dokument z oslav sv. Martina v Polsku a náš Svatomartinský lampionový průvod naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=sggnHBb8Gb4&t=2s