Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Ohlašovací povinnost k místnímu poplatku ze psů

Přihlášení psa

Odhlášení psa

 

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Zářijová slota - hrstka deště, fůra bláta.

Pranostika na akt. den

Mnoho žaludů - veliká a tuhá zima.

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 2
DNES: 155
TÝDEN: 1835
CELKEM: 1080035

  On-line žádost o vyjádření k existenci sítí

...informační leták ZDE

Odkaz na on-line žádost:

https://mawis.eu/utilityreport/vstupni-body/olomoucky-kraj/

Odkaz na video-návod:

https://www.youtube.com/watch?v=Uxt66yuukag

Východ a západ slunce

Slunce vychází:6:40

Slunce zapadá:18:44

Datum a čas

Dnes je sobota, 25. 9. 2021, 12:06:18

Aktuální počasí

Počasí dnes:

25. 9. 2021

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno místy mlhy. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Mírový běh (Peace Run)

Nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa Peace Run se zastavil v Dubě nad Moravou. Štafetu, která do městyse doběhla 18. června v dopoledních hodinách z Olomouce přivítali zástupci vedení městyse a základní školy. Posláním běhu je vytvářet a šířit atmosféru přátelství a současně překonávat hranice mezi lidmi nejrůznějších národů.

Mezinárodní tým běžců nese a předává pochodeň všem, kteří se chtějí k myšlence připojit. „S Mírovou pochodní můžete běžet nebo ji na chvíli podržet a vložit do ní své přání pro ostatní. Přidáte se tak k mnoha významným osobnostem a k milionům lidí na celém světě, kteří drželi pochodeň od vzniku Mírového běhu v roce 1987,“ vysvětlují organizátoři s tím, že Peace Run nepropaguje ani nepodporuje žádné konkrétní náboženství nebo politický názor. „Snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění ve společnosti“.

Peace Run založil atlet, filozof a umělec Sri Chinmoy (1931-2007), který službě ideálům světového míru a harmonie věnoval celý svůj život. Svou životní filozofií, dílem a neúnavným úsilím inspiroval lidi nejrůznějších národů a kultur, za což obdržel mnohá mezinárodní ocenění.

Po přivítání v prostoru před kostelem účastníci Mírového běhu předali naší obci Děkovný list a dubský poutní kostel byl oceněn plaketou zakladatele Peace Runu Sri Chimnoye a titulem Mírový poutní kostel. Na mírovou pochodeň zástupci základní školy umístnili pamětní stuhu.

Po slavnostním ceremoniálu bylo pro běžce připraveno malé občerstvení v prostorách dubské fary. Z Dubu pokračovali účastníci Peace Runu přes Tovačov, Hulín až do Zlína. Na úseku do Věrovan se k běžcům připojili i učitelé a žáci naší školy.

Děkujeme zaměstnancům školy a dobrovolnicím z fary za pomoc při organizaci přivítání Mírového běhu v našem městyse.
Mgr. Pavel Piňos