Menu
Městys Dub nad Moravou
Městys Dub nad Moravou
Městys Dub nad Moravou
Městys Dub nad Moravou

Mírový běh (Peace Run)

Nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa Peace Run se zastavil v Dubě nad Moravou. Štafetu, která do městyse doběhla 18. června v dopoledních hodinách z Olomouce přivítali zástupci vedení městyse a základní školy. Posláním běhu je vytvářet a šířit atmosféru přátelství a současně překonávat hranice mezi lidmi nejrůznějších národů.

Mezinárodní tým běžců nese a předává pochodeň všem, kteří se chtějí k myšlence připojit. „S Mírovou pochodní můžete běžet nebo ji na chvíli podržet a vložit do ní své přání pro ostatní. Přidáte se tak k mnoha významným osobnostem a k milionům lidí na celém světě, kteří drželi pochodeň od vzniku Mírového běhu v roce 1987,“ vysvětlují organizátoři s tím, že Peace Run nepropaguje ani nepodporuje žádné konkrétní náboženství nebo politický názor. „Snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění ve společnosti“.

Peace Run založil atlet, filozof a umělec Sri Chinmoy (1931-2007), který službě ideálům světového míru a harmonie věnoval celý svůj život. Svou životní filozofií, dílem a neúnavným úsilím inspiroval lidi nejrůznějších národů a kultur, za což obdržel mnohá mezinárodní ocenění.

Po přivítání v prostoru před kostelem účastníci Mírového běhu předali naší obci Děkovný list a dubský poutní kostel byl oceněn plaketou zakladatele Peace Runu Sri Chimnoye a titulem Mírový poutní kostel. Na mírovou pochodeň zástupci základní školy umístnili pamětní stuhu.

Po slavnostním ceremoniálu bylo pro běžce připraveno malé občerstvení v prostorách dubské fary. Z Dubu pokračovali účastníci Peace Runu přes Tovačov, Hulín až do Zlína. Na úseku do Věrovan se k běžcům připojili i učitelé a žáci naší školy.

Děkujeme zaměstnancům školy a dobrovolnicím z fary za pomoc při organizaci přivítání Mírového běhu v našem městyse.
Mgr. Pavel Piňos

Datum vložení: 18. 6. 2017 8:58
Datum poslední aktualizace: 12. 11. 2017 17:12
Autor: Eva Votřelová

Aktuálně

Turistická známka

Turistická známka,  nálepka a vizitka

číslo 922 Dub nad Moravou

TZ č. 922

Turistická nálepka č. 922

nově možno zakoupit na Úřadu městyse Dub nad Moravou

Firmy v městyse

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:159
TÝDEN:828
CELKEM:1235819

Mohlo by vás zajímat